Opłata za pobyt dziecka w oddziale przedszkolnym powyżej 5 godzin

Podstawa:

Oddział przedszkolny zapewnia dzieciom do końca roku szkolnego, w którym kończą 6 lat bezpłatną opiekę w wymiarze 5 godzin dziennie - wysokość odpłatności poza czasem wymienionym wyżej jest odpłatne i wynosi  1 zł za każdą godzinę (faktycznie rozpoczętą).

Miesięczna wysokość opłaty za czas realizacji odpłatnych świadczeń ustalana jest jako iloczyn: stawki godzinowej, liczby godzin pobytu dziecka w oddziale przedszkolnym ponad czas bezpłatnej opieki oraz liczby dni pobytu dziecka w oddziale przedszkolnym. Wysokość ta będzie podawana Państwu indywidualnie na koniec każdego miesiąca.

Płatność naliczana jest z dołu w terminie do 10 dnia miesiąca następującego po miesiącu, za który wnoszona jest odpłatność.

Wpłat należy dokonywać na rachunek bankowy:  13124052111111001035569838 w tytule przelewu należy wpisać Przelew za pobyt dziecka ........ (imię i nazwisko) w oddziale przedszkolnym.

Informacja o możliwości ubiegania się o zniżki w opłacie za korzystanie z usług (koszty pobytu) w oddziale przedszkolnym w Szkole Podstawowej nr 19  im. Mieszka I w Białymstoku w r. szk. 2022/2023

Na podstawie uchwały NR XII/194/19 Rady Miasta Białystok z dnia 18 czerwca 2019 r. i Zarządzenia Nr 683/19 Prezydenta Miasta Białegostoku z dnia 13 sierpnia 2019 r. w sprawie określenia wysokości opłat za korzystanie z wychowania przedszkolnego dzieci objętych wychowaniem przedszkolnym do końca roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym kończą 6 lat w prowadzonych przez Gminę Białystok jednostkach oświatowych, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 19 im. Mieszka I w Białymstoku informuje o możliwości ubiegania się o zniżki w opłacie z korzystania usług (koszty pobytu) w oddziale przedszkolnym:

• Orzeczenie z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej o potrzebie kształcenia specjalnego lub orzeczenie o potrzebie zajęć rewalidacyjno-wychowawczych posiadanym przez dziecko należy przedłożyć w placówce i złożyć oświadczenie (wzór stanowi załącznik nr 1), obniżenie opłaty przysługuje po miesiącu, w którym rodzic przedłożył to oświadczenie.
  • Decyzje MOPR o pobieraniu zasiłku rodzinnego na dziecko należy przedłożyć  w placówce i złożyć oświadczenie (wzór stanowi załącznik nr 2)
  • Numer dokumentu potwierdzającego uczestnictwo w Programie „Białostocka Karta Dużej Rodziny” należy podać dyrektorowi szkoły, obniżenie opłaty z tego tytułu przysługuje od początku miesiąca następującego po miesiącu, w którym rodzic podał numer dokumentu potwierdzającego uczestnictwo w Programie (wzór stanowi załącznik nr 3).

- obniżenie opłaty przysługuje od początku miesiąca następującego po miesiącu, w którym rodzic podał dyrektorowi szkoły wymagane dokumenty/oświadczenia,

- w przypadku wygaśnięcia uprawnień/utraty prawa, rodzic zobowiązany jest do niezwłocznego powiadomienia o tym fakcie dyrektora szkoły,

- utrata uprawnień do obniżenia opłaty następuje z ostatnim dniem miesiąca, w którym nastąpiła utrata uprawnień do otrzymywania tego zasiłku/ w którym nastąpiło zakończenie uczestnictwa w Programie.

Szkoła Podstawowa nr 19 im. Mieszka I w Białymstoku
E-mail szkoły: sp19@um.bialystok.pl