U NAS KAŻDY JEST WAŻNY...

Wiemy, że sukces nie jest czymś, na co się czeka, jest czymś, nad czym się pracuje. Nie wiemy, jak będzie wyglądał świat za kilka lat, chociaż na pewno będzie inny. Naszym celem jest przygotowanie dziecka do życia w tym zmieniającym się świecie. Dlatego budujemy i wzmacniamy wewnętrzną motywację dziecka do nauki, do podejmowania wyzwań, stawiania pytań, rozwiązywania kolejnych zagadek, uczymy umiejętności obserwacji świata i samodzielności.

JAK TO ROBIMY?

Wykorzystujemy pedagogikę Montessori, pedagogikę Planu Daltońskiego, jesteśmy „Szkołą Uczącą Krytycznego Myślenia”, wykorzystujemy projekty, metody aktywne. Uczymy się od najlepszych, czerpiemy inspiracje od autorów idei „Budzącej się szkoły”. Wdrażamy innowacje, projekty, programy: „Śpiewająca klasa”, „Gry planszowe są OK”, „Mały ratownik”, „Mamy w planie poznawanie”, „Wspólnie pokonamy szkolne progi i bariery”, „Partnerstwo w wychowaniu”, „Erasmus+”, „Gra Miejska Z Piłsudskim po Białymstoku”, „Uczniowski Budżet Obywatelski” i wiele innych. Wprowadzamy dzieci w rzeczywisty świat, bo wszystko, co nas otacza, to doskonały materiał dydaktyczny, a każde zdarzenie to cenna sytuacja wychowawcza. Wspólne przebywanie to pole do budowania relacji i porozumienia bez przemocy. „Lekcje ciszy” są wstępem do nauki skupienia i koncentracji. Wzorem placówek skandynawskich, uważamy, że nie ma złej pogody, są tylko złe ubrania. Często hartujemy organizm na podwórku szkolnym, boisku, nowoczesnym placu zabaw. Dzięki aktywności fizycznej nasi uczniowie są zdolni do największych szkolnych wyzwań. U nas intelekt idzie w parze ze sprawnością fizyczną.

Jesteśmy szkołą bez dzwonków, z energią i pomysłami.

Szkoła Podstawowa nr 19 im. Mieszka I w Białymstoku
E-mail szkoły: sp19@um.bialystok.pl